گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > دکتر سید محمدصادق زاده در نشست کشورهای حاشیه اقیانوس هند عنوان کرد؛ علاقمندی ایران به جذب سرمایه‌گذاری خارجی در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر


  چاپ        ارسال به دوست

سفر رئیس سازمان انرژیهای تجدید پذیر و معاون وزیر نیرو به هند

دکتر سید محمدصادق زاده در نشست کشورهای حاشیه اقیانوس هند عنوان کرد؛ علاقمندی ایران به جذب سرمایه‌گذاری خارجی در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر

دکتر صادق زاده رئیس سازمان ساتبا (سازمان انرژی های تجدید پذیر و بهره وری انرژی ایران) از علاقه ایران نسبت به جذب سرمایه‌گذاری خارجی به منظور صادرات برق تجدیدپذیر و پاک علاوه بر تامین نیاز داخلی خبر داد.
به‌گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین الملل ساتبا: سیدمحمد صادق‌زاده، معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا) که به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران در دومین نشست کشورهای حاشیه اقیانوس هند (آیورا) در تاریخ 12-10 مهر 1397 شرکت کرده است، در این نشست به بیان سیاست‌ها و برنامه‌ها و عملکرد ایران در زمینه توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر و اهمیت انتقال و توسعه فنآوری و جذب سرمایه گذاری خارجی در این زمینه پرداخت. وی در این نشست به استقبال سرمایه‌گذاران و به بهره‌برداری رسیدن ۸۵نیروگاه مگاواتی و ۲۰۰۰نیروگاه کوچک مقیاس و در دست ساخت بودن همین تعداد نیروگاه دیگر طی دو سال اخیر در کشور اشاره کرد.
رئیس سازمان ساتبا در این نشست اعلام کرد: ۱۱خط تولید تجهیزات انرژی‌های تجدیدپذیر از جمله ۵خط تولید پانل‌های خورشیدی و ۲خط تولید نیروگاه‌های بادی و تعداد دیگری در زمینه سایر تجهیزات اصلی در کشورمان ایجاد شده است. در این نشست رئیس سازمان ساتبا برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی به منظور صادرات برق تجدیدپذیر و پاک علاوه بر تامین نیاز داخلی اعلام آمادگی کرد.
لازم به ذکر است کشورهای حاشیه اقیانوس هند شامل ۲۱کشور است که یک سوم جمعیت جهان را شامل می شوند و طی سال‌های اخیر استقبال بسیار گسترده‌ای از توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر داشته‌اند.
این گزارش می افزاید، معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان ساتبا در خلال برگزاری این اجلاس در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران اشاره کردند:
با توجه به کاهش هزینه های تولید انرژی از منابع تجدیدپذیر در دنیا و بویژه در ایران بدلیل برخورداری از استعداد فراوان منابع انرژی های تجدیدپذیر، این توانمندی را در اختیار کشور قرار خواهد داد که از نفت و گاز برای تولید مواد با ارزش افزوده بالاتر و حفظ بازارهای صادراتی ایران استفاده نماید و از منابع انرژی های تجدیدپذیر که پاک هستند، آلودگی ندارند و بعلاوه آب مصرف نمی کنند و می توانند به چالش کم آبی کشور کمک نمایند، برای تولید برق و انرژی استفاده نماید.

لینک خبر:

http://www.satba.gov.ir/fa/news/1236/%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1-%D8%B3%DB%8C%D8%AF-


٠٨:٤٤ - 1397/08/04    /    شماره : ٥٤١٩٧٦    /    تعداد نمایش : ٣١خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران