گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > بازتاب سخنان ظریف در مورد بدعهدی آمریکا در رسانه های هند


  چاپ        ارسال به دوست

سفر دکتر ظریف به هند

بازتاب سخنان ظریف در مورد بدعهدی آمریکا در رسانه های هند

شبکه خبری «ان دی تی وی» در گزارش خود اعلام کرد: محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران که برای شرکت در کنفرانس «قلب آسیا» وارد هند شده است گفته است، تمدید تحریم های ایران نشان دهنده پایبند نبودن دولت آمریکا به برجام است.
روزنامه انگلیسی زبان «تایمز او ایندیا» نیز در بازتاب سخنان ظریف نوشت که به عقیده وزیر امور خارجه ایران توافق هسته ای این کشور با وجود انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا، با خطر روبرو نیست.
این روزنامه به نقل از ظریف نوشت: توافق هسته ای ایران پس از شکست تمام تلاش های غرب ، از جمله تحریم های تحمیلی علیه تهران به دست آمد. این تحریم ها اگر چه از نظر اقتصادی ایران را تحت فشار قرار داد اما آنها برای آمریکا نیز سود چندانی نداشت. پیش از تحریم ها ایران 200 سانتریفیوژ در اختیار داشت و پس از اعمال تحریم ها سانتریفیوژ های ایران به 20 هزار واحد افزایش یافت. اگر آمریکا بار دیگر علیه ایران تحریم وضع کند، ایران دارای حق خروج از توافق هسته ای (برجام) خواهد بود.
محمدجواد ظریف در ارتباط با گسترش تروریسم و افراط گرایی در منطقه خاورمیانه گفت: «گسترش تروریسم در خاورمیانه به دو دلیل وابسته است. اول دخالت های آمریکا در افغانستان و عراق که مردم این کشور ها را تحقیر و ناتوان کرده است. حمله آمریکا به افغانستان و عراق، القاعده و صدام حسین به عنوان دو دشمن بزرگ ایران را نابود کرد. اما این اشغال یک کشور است که افراط گرایی را گسترش می دهد. دومین عامل گسترش تروریسم در خاورمیانه شکست کشور های منطقه در رسیدگی به نیاز های اساسی مردم است. این شکست در منطقه ما ریشه دار است. عوامل سود جو از این شکست جهت جذب نسل جوان به خشونت استفاده می کنند.»
وزیر امور خارجه ایران در ارتباط با سوریه هم گفت: «هیچ کشوری به تنهایی نمی تواند مشکل سوریه را حل کند. کمک به ایجاد یک سیستم تقسیم قدرت در سوریه سودمند تر از تمرکز بر آینده یک نفر خواهد بود.»
روزنامه «هندو» نیز به نقل از ظریف اعلام کرده است: در صورت درخواست از ایران، ما آماده میانجیگری میان هند و پاکستان هستیم.
بر اساس گزارش این روزنامه ، ظریف در مورد همکاری هند و ایران در افغانستان اعلام کرده است که هند و ایران در حال همکاری با یکدیگر جهت ایجاد ثبات در افغانستان و دسترسی این کشور به بندر چابهار هستند.
ظریف گفت: افغانستان دارای یک اقتصاد غیر رسمی بر اساس جنگ سالاری و تجارت مواد مخدر است. ما در حال همکاری با هند جهت ایجاد یک اقتصاد رسمی در افغانستان هستیم و بندر چابهار به افغانستان کمک می کند که به بازار های جهانی برای فروش سنگ آهن و سایر مواد معدنی دسترسی داشته باشد.
وزیر امورخارجه ایران دیروز (شنبه) برای شرکت در کنفرانس قلب آسیا وارد دهلی نو شده است. یک هیات 70 نفره تجاری و علمی ، ظریف را همراهی می کنند.
سخنرانی در بنیاد تحقیقاتی و صاحبان فکر هند ، دیدار با مقامات عالیرتبه هند و گفت و گو در خصوص مسائل دوجانبه و چند جانبه و سخنرانی در کنفرانس قلب آسیا از جمله برنامه های وزیر امور خارجه در سفر به هند عنوان شده است.


١١:١٤ - 1395/09/16    /    شماره : ٤٢٧٥٦٨    /    تعداد نمایش : ٢٥٧خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران