گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
هجدهمین نشست

 

هیجدهمین دور کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی ایران و هند در  دی ماه 1394 در دهلی نو برگزار گردید.

دکتر طیب نیا وزیر اقتصاد و دارایی ایران بدینمنظور در رأس هیأتی به هند سفر کرد. درکمیسیون مشترک اقتصادی ایران و هند، کارشناسان و مدیرانی از وزارتخانه های راه و شهرسازی ، نفت و بانک مرکزی ایران حضور داشتند که برای تسهیل روابط تجاری با هند با همتایان خود مذاکره نمودند.
 کمیسیون مشترک همکاری های تجاری ایران و هند در دو روز اولیه در سطح کارشناسی برگزار شده و روز سوم با حضور مسئولان ارشد حوزه های اقتصادی دو کشور توافق نامه هایی به امضا رسید.وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران در این سفر با مقامات هندی از جمله نخست وزیر هند دیدار و گفتگو کرد. آقای مودی در این دیدار نسبت به گسترش همکاریهای اقتصادی با ایران اظهار علاقه مندی نمود. خانم سوشما سوارج نیز که ریاست کمیسیون مشترک در طرف هندی را بر عهده داشت در دیدار با دکتر طیب نیا اظهار داشت: «هندوستان ایران را شریک مهمی برای خود می داند و از گسترش روابط دو جانبه در حوزه های مختلف اقتصادی از جمله انرژی، حمل و نقل، زیر ساخت، بنادر و راه آهن استقبال می نماید.» ایشان در این دیدار بار دیگر بر اهمیت بندر چابهار تاکید نموده و گفت این بندر اتصال افغانستان و آسیای میانه به هندوستان را تسهیل خواهد نمود.

وزیر اقتصاد ج. ا. ایران نیز ضمن اشاره به روابط مهم و تاریخی ایران و هند، بر گسترش روابط و همکاریهای اقتصادی بین دو کشور تاکید نمود و از بخش خصوصی و دولتی هند بمنظور حضور و مشارکت در توسعه بندر چابهار و منطقه آزاد تجاری چابهار دعوت کرد.

اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران