گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > سفیر ایران درهند: ارتش جمهوری اسلامی ایران افتخار جهان اسلام است


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری مراسم روز ارتش در سفارت جمهوری اسلامی ایران

سفیر ایران درهند: ارتش جمهوری اسلامی ایران افتخار جهان اسلام است

سفیر جمهوری اسلامی ایران در هند، ارتش را افتخار ایران و جهان اسلام دانست و اظهار كرد:افتخار آفرینی این نیرو به همراه سپاه پاسداران در دفاع از مرزهای كشور در دوران دفاع مقدس فراموش شدنی نیست.«غلامرضا انصاری» شنبه شب در مراسم روز ارتش در سفارت جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو اظهار كرد: در دوران دفاع مقدس ارتش با دفاع از كشور صدها شهید و جانبار تقدیم انقلاب كرد. وی با اشاره به حمایت صدها كشور از صدام در جنگ تحمیلی اظهار كرد این كشورها میلیارد ها دلار كمك مالی و تسلیحاتی برای مقابله با ایران در اختیار صدام قرار دادند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران گفت كه نیروهای مسلح در سخت ترین شرایط و در زمانی كه ضد انقلاب و گروههای مخالف در نقاط مختلف كشور با ناامنی قصد تجزیه كشور را داشتند به خوبی جنگ را اداره كردند و افتخار آفریدند.

وی اظهار كرد:امنیتی كه امروز در ایران اسلامی وجود دارد در هیچ یك از كشورهای منطقه نیست و این به واسطه ارتش قدرتمند و سپاه بدست آمده است .

نماینده ولی فقیه در هندوستان نیز دراین مراسم با تبریك روز ارتش خاطرنشان كرد نیروهای مومن ارتش در دوران پیروزی انقلاب و دفاع مقدس نقش مهمی در دفاع از دستاوردهای انقلاب ایفا كردند.

حجت الاسلام مهدی مهدوی پور با اشاره به توطئه انحلال ارتش اظهار كرد امام خمینی (ره ) با هوشیاری در مقابل این توطئه ایستاد و این نیرو را احیاء كرد.

وی تصریح كرد ارتش در ابتدای جنگ در زمانی كه سپاه و نیروهای مردمی تازه تشكیل شده بود، كار آموزش نیروها را برای اعزام به جبهه به عهده گرفت .

نماینده ولی فقیه در هندوستان گفت هرچند در دوران دفاع مقدس خسارت های زیادی به كشور وارد شد ولی جنگ مانند دانشگاهی بود كه نیروها را كارآزموده كرد و باعث شد كه هیچ كشوری دیگر حتی فكر حمله به ایران اسلامی را نكند.

مراسم روز ارتش جمهوری اسلامی شنبه شب باحضور نماینده ولی فقیه در هند ،سفیرایران ،مسئولان نهادهای ایرانی و خانواده هایشان در سفارت جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو برگزار شد.


١٤:٢٥ - 1395/01/30    /    شماره : ٣٨٨٧١٦    /    تعداد نمایش : ٨٩٠خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران