گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
پاسخ 8

سفارت جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو در پاسخ به سرمقاله ای که در تاریخ 10 نوامبر (19 آبان 90) با عنوان "بمب ایرانی: آژانس بین المللی انرژی اتمی پروژه تسلیحاتی ایران را تأیید کرد" در روزنامه انگلیسی زبان پایونیر چاپ شده بود، متن ذیل را تهیه و ارسال کرد که در تاریخ 25 آبان با عنوان "بمب ایرانی، داستان ساختگی آمریکا" در صفحه سردبیری روزنامه مذکور منتشر شد.

بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی طی هشت سال گذشته پس از بیش از چهار هزار فرد ساعت بازرسی که شدید ترین بازرسی ها در تاریخ آژانس بوده نتوانسته اند ثابت کنند که حتی یک گرم از اورانیوم در برنامه هسته ای ایران به سمت مقاصد نظامی منحرف شده است. گزارش اخیر آژانس به جای اینکه مبتنی بر یافته های بازرسان آژانس باشد، به گفته خود یوکیا آمانو بر اساس گزارش های دریافتی از برخی سازمان های جاسوسی تهیه شده است. این سازمان های جاسوسی همان سازمان هایی هستند که گزارش های اشتباه در باره وجود تسلیحات کشتار جمعی در عراق را ارائه کردند. چگونه ممکن است گزارش های دشمنان شماره یک ایران، اسناد معتبر برای سازمانی بین المللی باشد که وظیفه خودش بازرسی و نظارت است. 

مردم دنیا دیگر فریب تبلیغات بی اساس آمریکا و کشورهای غربی را که هدف اصلی شان حفظ تفوق و تأمین منافع خود در سراسر جهان می باشد نخواهند خورد. مردم گزارش های غلط و هدف دار آمریکا در باره وجود تسلیحات کشتار جمعی در عراق، حمله به این کشور و کشتار هزاران انسان بیگناه و تخریب زیرساخت های آن و حمله به افغانستان به بهانه از بین بردن طالبان و القاعده و کشتن مرموز اسامه بن لادن را فراموش نکرده اند.

آمریکا، غرب و رژیم صهیونیستی تلاش می کنند تا افکار عمومی و منابع و انرژی سازمان های بین المللی را از تهدید واقعی که هزاران کلاهک هسته ای خود آنهاست، به سمت تهدیدهای موهوم و ساختگی منحرف کنند. انتظار می رود که کشورهای جهان به جای ممانعت از برنامه هسته ای صلح آمیز ایران، تلاش و توجه خود را معطوف خلع سلاح کامل هسته ای کنند. دنیای عاری از تسلیحات هسته ای که می تواند صلح و امنیت در سراسر جهان را تضمین کند، خواسته همیشگی ایران بوده است.

دلیل اصلی افزایش فشارها بر ایران، تحولات راهبردی در خاورمیانه و مشکلات اقتصادی آمریکا و کشورهای غربی است.

حسن رحیمی مجد
بخش دیپلماسی عمومی
سفارت جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو 
25آبان 1390

http://mail.dailypioneer.com/pioneer-news/letters-to-editor/20608-iranian-bomb-is-american-fiction.html

اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران