گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
پاسخ 6

روزنامه های اردو زبان "عوام" و "دور جدید" در تاریخ 29 تیر ماه به نقل از خبرگزاری پی اس آی گزارشی منفی با عنوان "درمانگاههای ایران تبدیل به مراکز فروش سی دی های آموزش جنسی شده اند" چاپ کردند. نمایندگی در پاسخ به این گزارش، مطلب ذیل را تهیه و برای سردبیران روزنامه های مذکور ارسال کرد. متن کامل پاسخ نمایندگی که در تاریخ اول مرداد در روزنامه "دور جدید" تحت عنوان "در ايران توليد هرگونه فيلم غير شرعي ممنوع است" چاپ شد به شرح ذیل می باشد:

روزنامه محترم شما در شماره مورخ 20 جولای 2011 (29 تیر 1390)، به نقل از خبرگزاری پی اس آی گزارشی را با عنوان "درمانگاههای ایران تبدیل به مراکز فروش سی دی های آموزش جنسی شده اند" چاپ کرد. به استحضار می رساند که در این گزارش، موضوع کاملاً تحریف شده است. با خواندن این گزارش این احساس در ذهن خواننده ایجاد می شود که جمهوری اسلامی ایران تهیه و فروش سی دی های مبتذل را شروع کرده است (معاذالله). واقعیت این است که دولت ایران این سی دی را برای آگاه کردن زوج های جوان از جنبه های مختلف مسائل جنسی تهیه کرده است تا مشکلی در پیوند مقدس زناشویی ایجاد نشود. در این سی دی سعی شده است تا از طریق سخنرانی، مردم از مسائل مختلف این موضوع مطلع شوند. لازم به ذکر است که تهیه و نمایش هر نوع فیلم غیر اخلاقی در جمهوری اسلامی ایران ممنوع است. دشمنان ایران می خواهند از طریق پخش شایعات بی اساس چهره ایران را مخدوش کنند. اما انشاء الله در اقدامات شوم خود موفق نخواهند شد. در این توطئه برخی خبرگزاری ها نیز فعالانه نقش ایفاء می کنند. 

در گزارش یاد شده گفته شده است که در بسیاری از درمانگاههای ایران حتی داروهای ساده ای چون آسپرین یافت نمی شود. این مطلب کاملاً نادرست است. صنعت داروسازی ایران جزء بهترین صنایع داروسازی دنیاست. در داروخانه های ایران هر نوع دارو در هر زمان از شبانه روز قابل دسترسی است. جمهوری اسلامی ایران کلیه داروهای مورد نیاز بیماران را در داخل کشور تهیه می کند. در این کشور داروهایی تولید می شود که تنها چند کشور پیشرفته دنیا قادر به ساخت آنها هستند. 

واقعیت این است که دشمنان ایران از پیشرفت های ایران در حوزه های مختلف علمی و فنی ناراحت اند و اکنون اقدام به پخش شایعات کذب و بی اساس کرده اند. اما انشاء الله در برنامه های خود موفق نخواهند شد. 

از جنابعالی درخواست می شود که توضیحات ما را در روزنامه محترم خود چاپ و به ما در رفع سوء تفاهمی که سعی شده است در ذهن خوانندگان ایجاد شود مساعدت نمایید. با تشکر

روزنامه اردو زبان دور جدید مورخ 31 تیر 1390 صفحه 5

 

اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران