گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
پاسخ 4

متن ذیل توسط بخش دیپلماسی عمومی سفارت جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو و در پاسخ به مقاله ای نوشته شده است که به قلم میشائیل اورن، سفیر رژیم صهیونیستی در آمریکا (با عنوان "اگر قذافی هسته ای شده بود، چه اتفاقی می افتاد؟ تجربه لیبی، خطر دستیابی رژیم های خطرناکی چون ایران به قوی ترین تسلیحات را نشان می دهد") در صفحه سردبیری شماره 1 تا 15 آوریل 2011 (12 تا 26 فروردین 1390) دو هفته نامه آفروایشین هند چاپ شده بود. لازم به ذکر است که مقاله سفیر رژیم صهیونیستی ابتدا در روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال و سپس در دو هفته نامه مذکور منتشر شد.


اسرائیل دارای زرادخانه هسته ای بزرگی است: اگر روزی محاصره شود و متحدان اش را از دست بدهد، آیا از سلاح هسته ای استفاده نخواهد کرد؟

مقاله میشائیل اورن مملو از مطالب دروغ و بی پایه و اساس است. این اتهام که ایران از تروریسم در جهان حمایت می کند صرفاً تبلیغات سوء  رژیم نامشروع و غیر قانونی اسرائیل است که به خاطر ایران، در سلطه و غلبه بر فلسطینیان و    پیاده کردن دستور کارش در خاورمیانه با مشکل مواجه می باشد. ایران هیچ گاه خطری برای هیچ کشور غربی یا طرفدار غرب نبوده است. در عوض، این غرب است که همه نوع مشکلات اقتصادی، نظامی، دیپلماتیک و سایبری برای ایران ایجاد و تحریم های متعددی بر این کشور اعمال کرده است. 

ایران خود قربانی تروریسم بوده و هیچگاه از آن حمایت نکرده است. به علاوه، ایران همواره اعلام کرده است که واژه تروریسم باید تعریف شود تا با تروریسم و تروریست به صورت گزینشی برخورد نشود. ایران معتقد است کسانی که از حقوق مسلم خود در برابر تهاجم و تجاوز دیگران دفاع  می کنند، تروریست نیستند. 

نباید فراموش کرد که دشمنان ایران، به ویژه اسرائیل، پیشاپیش جنگی سری  علیه این کشور را آغاز کرده اند. تعدادی از دانشمندان هسته ای ایران مورد حمله قرار گرفتند و ترور شدند. ایران هدف حمله ویروس سایبری قرار گرفت. ویروس استاکس نت که منشأ آن در اسرائیل بود، می توانست منجر به تلفات مالی و جانی وسیعی شود. خوشبختانه این ویروس توسط متخصصان رایانه ای ایران خنثی شد. همه این اقدامات در مقوله تروریسم جای می گیرد. به علاوه، شبکه های تلویزیونی جهان مرتب جنایت های اسرائیل علیه مردم بی دفاع و مظلوم فلسطین در طول 60 سال گذشته را نشان می دهند. 

ایران بزرگترین کشور دموکراتیک خاورمیانه است. در طول 32 سال گذشته بیش از 30 انتخابات مختلف در این کشور برگزار شده است. در انتخابات ریاست جمهوری اخیر حدود 85 درصد واجدین شرایط آراء خود را به صندوق ها ریختند. معمولاً در همه کشورهای دموکراتیک جهان در زمان انتخابات اختلاف نظرهایی ایجاد می شود. در برخی کشورهای دموکراتیک آسیا، جنبش های نظامی گسترده ای نیز رخ می دهد که گاهی اوقات، دولت ها مجبور می شوند علیه آنها اقدام کنند. ولی این کشورها به خاطر این اقدامات متهم به غیر دموکراتیک بودن نمی شوند. چرا که دموکراسی به هیچ وجه به معنای هرج و مرج و عمل به خواسته های قدرتهای خارجی نیست. 

مسئله اصلی آن است که تعریف دموکراسی برای برخی قدرت های غربی و اسرائیل متفاوت است. آنها دموکراسی را تا جایی قبول دارند که نتیجه اش به نفع آنها باشد یا حداقل ضرری برای منافع آنها نداشته باشد. به همین دلیل بود که پیروزی حماس در انتخابات را نپذیرفتند. خیلی از کشورهای غربی که مدعی حمایت از دموکراسی اند، از حامیان آپارتاید بوده و از رژیم های دیکتاتور جهان حمایت کرده اند. شاه ایران و حسنی مبارک دوست آنها بودند. هنوز هم مبارک های زیادی وجود دارند که دوستان نزدیک آنها هستند. نیروهای غربی به بهانه کمک به مردم و دموکراسی وارد لیبی شدند، ولی در برابر قتل عام و سرکوب مردم بی دفاع بحرین سکوت کرده اند. 

ایران بارها اعلام کرده است که قصد ساخت سلاح هسته ای را ندارد. رهبران مذهبی ایران بمب هسته ای را حرام دانسته اند. کلیه فعالیت های هسته ای ایران تحت نظارت آژانس بین المللی انرژی اتمی انجام می شود. بازرسان آژانس بارها از تأسیسات هسته ای ایران بازدید کرده و تا کنون هیچ انحرافی در فعالیت های هسته ای ایران نیافته اند.

نویسنده مقاله به نقل از یوکیا آمانو، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، گفته است که ایران "پیوسته و بی وقفه"  به غنی سازی اورانیوم ادامه می دهد. نویسنده می خواهد این موضوع را القاء کند که غنی سازی به معنای ساخت بمب اتمی است که آشکارا تلاشی است برای انحراف و گمراه کردن خوانندگان. ایران قطعاً اورانیوم را غنی می کند، ولی نه برای ساخت بمب، بلکه برای اهداف پزشکی و صلح آمیز. 

نویسنده در باره برنامه هسته ای ایران خیلی سخن سرایی کرده، ولی چیزی در خصوص زرادخانه هسته ای رژیم اسرائیل نگفته است. واقعاً عجیب است که هیچ کس در باره زرادخانه هسته ای اسرائیل صحبت نمی کند. ظاهراً نویسنده از تبدیل شدن منطقه به انبار باروت خیلی نگران است. اگر این نگرانی واقعی است، چرا اسرائیل سلاح های هسته ای خود را کنار نمی گذارد؟ به علاوه، ایران همواره از پیشنهاد خاورمیانه عاری از سلاح هسته ای حمایت کرده است 
باید خاطرنشان کرد که سلاح، چه هسته ای و چه غیر هسته ای، نمی تواند حرکت به سمت دموکراسی را متوقف کند. این موضوع در ایران در زمان رژیم شاه و اخیراً هم در مصر ثابت شد که ارتش از اقدام علیه مردم خود خودداری کرد.

نویسنده مقاله می پرسد، "آیا کسی در تهران باور دارد که همه گزینه ها واقعاً روی میز است؟" خود وی پاسخ می دهد که "جواب این سوال منفی است". باید اضافه کنیم که نه تنها در ایران، بلکه در خود آمریکا نیز کسانی که درست و عاقلانه فکر می کنند قبول ندارند که جنگ علیه ایران گزینه ای واقعی و رئالیستیک باشد. این تنها خواب و خیال اسرائیل است که فکر می کند می تواند در میدان جنگ ایران را شکست دهد. 

این رجزخوانی  که همه گزینه ها روی میز است، تهدید و ارعاب یک کشور و ملت و در واقع، خود نوعی تروریسم است. ترغیب یک کشور یا گروهی از کشورها به حمله به کشوری دیگر، کار زشت و وقیحی است. چنین کاری ناقض کلیه هنجارها و ضوابط بین المللی است. ولی از نماینده یک رژیم نامشروع و اشغال گر چه انتظاری می توان داشت. این نشان می دهد که این افراد مخالف عقل و منطق اند و همواره ترجیح می دهند از زبان زور استفاده کنند. 

داستان قذافی  هشداری است برای جهان در رابطه با اسرائیل. همه دنیا می داند که اسرائیل زرادخانه هسته ای بزرگی در اختیار دارد. اگر همانند قذافی، رژیم خطرناک اسرائیل از همه طرف محاصره شود و متحدان اش به هر دلیلی رهایش کنند، آیا از سلاح هسته ای استفاده نخواهد کرد؟ آیا دنیا نباید برای چنین روز و حادثه ای اقدامی کند؟ 

اینکه ایران در حال ساخت بمب هسته ای است، دروغ بزرگی است مانند ادعای تسلیحات کشتار جمعی در عراق. عراق به این بهانه مورد حمله قرار گرفت، ولی در پایان چیزی پیدا نشد. اسرائیل می خواهد مورد عراق را در ایران تکرار کند. ولی باید خیلی خوب بداند که ایران عراق نیست.


صفحه سردبیری شماره 16 تا 31 می 2011 (26 اردیبهشت تا 10 خرداد 1390) دو هفته نامه AfroAsian

http://www.aabc.co.in/edit/1862-israel-possesses-massive-nuclear-arsenal-.htm

اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران