گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > توصیه های مسافرتی در زمان حضور در کشور هند


  چاپ        ارسال به دوست

توصیه های مسافرتی

توصیه های مسافرتی در زمان حضور در کشور هند

توصیه های مسافرتی در زمان حضور در کشور هند

هموطن ارجمند و گرامی:

ضمن عرض خیر مقدم و با آرزوی اقامتی خوش و موفق در کشور هندوستان، توجه شما عزیزان را به توصیه های ایمنی ذیل که با توجه به تجربیات دیگر هموطنان تدوین شده است جلب می نماید:

1-تأکید می گردد هر گونه درخواست روادید از سایر کشورها در هندوستان، فقط از طریق سفارتخانه یا کنسولگری همان کشور مورد نظر انجام پذیرد و از مراجعه به افراد فاقد صلاحیت و خارج از محل سرکنسولگری جداً خودداری نمایند تا در دام افراد سودجو و جاعل گرفتار نشوند.

2-از دوستی و رفت و آمد غیر ضروری با اتباع خارجی اجتناب نمایید.

3-به کلیه هموطنان عزیز قویاً توصیه می شود از پذیرش هر گونه بسته، کتاب و غیره توسط افراد ناشناس بمنظور رساندن آن بسته به فردی دیگر در فرودگاه مقصد اکیدا خودداری نمایند. این افراد در پوشش افراد موجه، مواد مخدر یا دیگر مواد ممنوعه را به نحو ماهرانه ای جاسازی و از حس انساندوستی شما برای قاچاق این مواد سوء استفاده می نمایند. بدیهی است در صورت توقف شما توسط پلیس فرودگاه، حمل کننده آن بار یا بسته بعنوان صاحب آن شناخته می شود و طبق قانون مجازات خواهد شد.

4-با توجه به احتمال مسموم  نمودن شما توسط انواع مواد غذایی  و سپس سرقت اموالتان از پذیرش، خوردن و یا نوشیدن هر نوع مواد غذایی از قبیل شکلات، بیسکوییت، آبمیوه، چای و غیره  که توسط افراد مشکوک به شما تعارف می شود (حتی توسط رانندگان تاکسی ) جداً خودداری فرمایید و برای نوشیدن آب حتماً از بطری های استاندارد و پلمپ شده آب و یا آبهای تصفیه و جوشانده شده استفاده نمایید.

5-جهت جلوگیری از ابتلا به انواع بیماریهای مسری، قویاً از تردد در مکانهای آلوده، رستورانها، غذاخوریهای غیر استاندارد و همچنین مصرف هر نوع میوه قبل از شستن کامل آن اجتناب نمایید و برای مصون ماندن در مقال گزش پشه مالار یا دینگو (دینگو خصوصا حین فصل بارانی و اندکی پس از آن یعنی در فاصله ماههای ژوئن تا اوت شایع است) از اسپری، پمادهای ضد پشه یا برچسب هایی که به لباس چسبانده می شود استفاده نمایید.

6-حتماً از مدارک هویتی  و مهم خود کپی تهیه نمایید تا در صورت فقدان هنگام تهیه نسخ المثنی با مشکلات کمتری مواجه شوید. در این رابطه بهتر است فایل اسکن شده مدارک هویتی خود را تهیه و آنرا به آدرس ایمیل خود ارسال نمایید تا در صورت هرگونه اتفاق بتوانید از آن استفاده نمایید.

7-از همراه داشتن مقدار قابل توجه پول نقد جداً خودداری نمایید و هنگام هرگونه ازدحام بویژه ازدحامهای تصنعی مراقب اموال و مدارک هویتی از جمله گذرنامه و شناسنامه خود باشید و همچنین از تسعیر و تبدیل ارز در مراکز و یا نزد افراد مشکوک جداً خودداری نمایید.

8-افرادی که با ویزای توریستی به هندوستان سفر می کنند، روادیدی با اعتبار سه ماه دریافت می کنند که باید طی آن مدت به هند سفر کنند. به یاد داشته باشید که از لحظه ورود و ثبت مهر پلیس مهاجرت در گذرنامه شما، همانطور که با قید (30 days stay) در روادید توریستی شما مشخص شده، تنها سی روز از لحظه ورود فرصت دارید که در هند بمانید و پس از آن اقامت شما بصورت غیر قانونی خواهد بود و مشمول جریمه خواهد شد هر چند در بازه زمانی اعتبار ویزای شما  باشد. به یاد داشته باشید که این سی روز باید در بازه زمانی اعتبار سه ماهه باشد و اگر فردی مثلاً ده روز مانده به پایان اعتبار ویزایش به هند سفر کند، تنها ده روز می تواند در هند بماند و باید پس از آن هند را ترک نماید. همچنین به خاطر داشته باشید که ویزای توریستی غیر قابل تمدید می باشد.

9-بر طبق قوانین مهاجرت هندوستان، هر فرد خارجی که با ویزای دانشجویی، تحقیقاتی، کار و غیره که برای مدت بیش از 180 روز (شش ماه) معتبر است به کشور هند وارد می شود بایستی ظرف مدت 14 روز (دو هفته) از زمان ورود طی درخواستی به اداره مهاجرت اتباع خارجی منطقه  (FRRO) وضعیت خود را ثبت ( Register  ) نماید. افراد مذکور باید همچنین در صورت غیبت از محل اقامت خود برای مدت بیش از دو ماه یا در صورت تغییر آدرس مراتب را به اطلاع FRROمحل برسانند. متقاضیان بدینمنظور باید به وبسایت اداره مهاجرت اتباع خارجی به نشانی https://indianfrro.gov.in/eservices/home.jsp مراجعه نمایند.

10-از محل اقامت خود (هتل، مهمانسرا و غیره) حتما مدرکی دال بر اقامت خود دریافت نمایید.

11-با توجه به فعالیت افراد سودجو و قاچاقچی  انسان و نیز فعالیت گسترده باندهای جعل روادید و مدرک تحصیلی، دقت کافی داشته باشید برای هر اقدامی از جمله درخواست روادید سایر کشورها از هند و یا امور اقامتی پلیس هند، به مراکز ذیربط رسمی مراجعه نمایید و یکبار دیگر خاطر نشان می سازد که در صورت بروز هرگونه تخلفی در این رابطه فرد متحمل هزینه های سنگینی خواهد شد.

12-با توجه به اینکه بعضا مشاهده گردیده هموطنان در لحظه های آخر کیف دستی حاوی وسایل همراه و مدارک خود را در تاکسی (از فرودگاه به شهر و یا بالعکس) جای می گذارند، لذا پیشنهاد می گردد ضمن دقت برای جلوگیری از بروز چنین اتفاقاتی، پیش از سوار شدن به تاکسی با موبایل خود از پلاک آن عکس بگیرند تا در صورت بروز چنین وضعیتی امکان پیگیریهای بعدی فراهم آید.

 13-(تذکر مهم در مورد مقررات گمرکی مربوط به زیور آلات (طلا و نقره) همراه مسافرانِ ورودی به هند): مسافری که بیش از یک سال در خارج از هند اقامت داشته است، به هنگام بازگشت و ورود به هند برای حمل طلا و نقره به عنوان زیورآلات حداکثر به میزان 20 گرم (معادل 50 هزار روپیه یا 770 دلار) برای آقایان و 40 گرم (معادل 100 هزار روپیه یا 1530 دلار) برای خانم ها به عنوان همراه مسافر مجاز خواهد بود. داشتن بیش از این میزان طلا و نقره همراه مسافران ورودی در مبادی فرودگاهی و سایر مرزهای ورودی به هند با ریسک ضبط و توقیف طلای همراه، زندانی و جریمه شدن مسافر همراه خواهد بود.

14-در صورت توقف و بازداشت توسط پلیس محل به هر علت، سریعا از پلیس درخواست نمایید مراتب را به سفارت یا کنسولگریهای جمهوری اسلامی ایران در هند اطلاع داده تا نسبت به پیگیری وضعیت شما اقدام مقتضی صورت پذیرد.

15- بعضی از شماره های ضروری عبارتند از:

شماره پلیس:100 **شماره آتش نشانی: 101**شماره آمبولانس 102

شماره سفارت جمهوری اسلامی ایران –دهلی نو: 00911142477786

(شماره سرکنسولگری ج.ا.ایران در بمبئی:  00912266887070)

(شماره سرکنسولگری ج.ا.ایران در حیدرآباد: 00914023352780)

بمنظور تماس با دهلی نو از خارج از کشور، برای تماس با موبایل از پیش شماره 0091 و تلفن ثابت 009111 استفاده می شود. کد دهلی نو در شبکه تلفن داخلی هند 011، بمبئی 022 و حیدرآباد 040 می باشد.

 

با آرزوی سفری خوش برای شما در کشور هند،

سفارت جمهوری اسلامی ایران- دهلی نو

 

 


١٥:٣٣ - 1397/01/15    /    شماره : ٥٠٧٤٦٦    /    تعداد نمایش : ٣٠٩خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران